Vuoden Mies

Palkinnon kriteerit tarkennettiin 7.12.1965

a) Palkinnon saaja on ollut yhdistyksen jäsen vähintään vuoden
b) Palkinnon saaja on yhä yhdistyksen jäsen ja tulee jatkossa edustamaan Piffeniä siinä urheilussa joka on palkinnon perusteena.
c) Urheilutulos on saavutettu edustustasolla (ei juniorina)
d) Palkinnon saajan käytös kentän ulkopuolella on myös sellainen jota odotetaan urheilijalta.

Vuosi Mies Jaosto
2015 Niklas Wihlman Hiihto, Yleisurheilu
2014 Niklas Wihlman Hiihto, Yleisurheilu
2013 Tobias Henriksson Suunnistus
2012 Tobias Henriksson Suunnistus
2011 Robin Fröberg Suunnistus
2010 Thomas Ramstedt Hiihto
2009 Thomas Ramstedt Hiihto
2008 Thomas Ramstedt Hiihto
2007 Conny Karlsson Yleisurheilu
2006 Conny Karlsson Yleisurheilu
2005 Conny Karlsson Yleisurheilu
2004 Thomas Ramstedt Hiihto
2003 Conny Karlsson Yleisurheilu
2002 Conny Karlsson Yleisurheilu
2001 Conny Karlsson Yleisurheilu
2000 Conny Karlsson Yleisurheilu
1999 Kenneth Cederberg Suunnistus
1998 Kenneth Cederberg Suunnistus
1997 Conny Karlsson Yleisurheilu
1996 Kenneth Cederberg Suunnistus
1995 Kenneth Cederberg Suunnistus
1994 Sören Nymalm Suunnistus
1993 Sören Nymalm Suunnistus
1992 Sören Nymalm Suunnistus
1991 Sören Nymalm Suunnistus
1990 Sören Nymalm Suunnistus
1989 Johan Karlsson Käsipallo, Jalkapallo
1988 Ari Ääri Suunnistus
1987 Mikael Ramstedt Hiihto
1986 Roald von Schoultz Suunnistus
1985 Teemu Helppolainen Suunnistus
1984 Kenneth Stubb Yleisurheilu
1983 Arto Virtala Suunnistus
1982 Kenneth Stubb Yleisurheilu
1981 Johan Karlsson Käsipallo, Jalkapallo
1980 Kenneth Stubb Yleisurheilu
1979 Bjarne Holmbom Yleisurheilu
1978 Kenneth Stubb Yleisurheilu
1977 Olli Vennelä Suunnistus
1976 Olli Vennelä Suunnistus
1975 Olli Vennelä Suunnistus
1974 Olli Vennelä Suunnistus
1973 Bjarne Holmbom Yleisurheilu
1972 Bjarne Holmbom Yleisurheilu
1971 Veikko Kiili Suunnistus
1970 Lars P. Holmberg Yleisurheilu
1969 Veikko Kiili Suunnistus
1968 Bjarne Holmbom Yleisurheilu
1967 Mårten Malmlund allround
1966 Lars Holmberg Yleisurheilu
1965 Bror Blomqvist Käsipallo
1964 Bror Blomqvist Käsipallo
1963 Runar Ekblad Suunnistus
1962 Trygve Lindqvist Yleisurheilu
1961 Rainer Johansson Jalkapallo, Käsipallo
1960 Runar Ekblad Suunnistus
1959 Pentti Ljungqvist Yleisurheilu
1958 Carl-Gustav Sundman Yleisurheilu
1957 Bertel Isaksson Yleisurheilu, Jalkapallo
1956 Bengt Gustafson Jalkapallo, Jääpallo
1955 Bertel Engström Yleisurheilu