Knut Mannströmin johtajapalkinto

Knut Mannström kuoli 22.10.1968
Johtajapalkinto jaetaan erityisistä ansioista toimintavuoden aikana
 

Palkinnon vastaanottajat:
Johtajapalkintopokaali nro 1

1959 Tor Christiansson Jääpallo

1960 Ernst Moberg Hiihto, Suunnistus

1961 Nils Söderström Yleisurheilu

1962 Frejvid Karlsson Hiihto, Suunnistus m.m

1963 Bengt Forss Suunnistus

1964 Georg Forsell Keskushallitus

1965 Anders Höglund Suunnistus

1966 Stig Henriksson Käsipallo

 

Johtajapalkintopokaali nro 2

1967 Armas Karlsson Käsipallo o. Keskushallitus

1968 Bengt Gustafsson Jalkapallo

1969 Ingmar Söderblom Yleisurheilu

1970 Ulf Packalén Käsipallo, Jalkapallo

1971 Bertel Karlsson Keskushallitus / Varainhoitaja

 

Johtajapalkintopokaali nro 3

1972 Karl-Erik Lindholm Keskushallitus / Sihteeri

1973 Nils Leinonen Suunnistus

1974 Pentti Ljungqvist Suunnistus

1975 Christer Sundström Yleisurheilu

1976 Helge Blåberg Jalkapallo

 

Johtajapalkintopokaali nro 4

1977 Jürgen Schmidt Keskushallitus / Puheenjohtaja

1978 Esko Brunila Suunnistus

1979 Harry Antson Keskushallitus / Jääkiekko

1980 Nils-Åke Astermo Jalkapallo

1981 Henrik Laaksonen Keskushallitus / Käsipallo

1982 Jorma Ake Suunnistus

1983 Mårten Malmlund Käsipallo

1984 Soile & Alf Gustavsson Yleisurheilu

1985 Guy Nordström Keskushallitus / Puheenjohtaja

1986 Jukka Sevon Jalkapallo


 

Johtajapalkintopokaali nro 5

1987 Christer Järnström Suunnistus

1988 Bengt Westerlund Hiihto

1989 Tore Strömborg Jalkapallo

1990 Ole Åberg Käsipallo

1991 Pekka Havola Suunnistus

1992 Caj Léham Suunnistus

1993 Bernt Engström Suunnistus

1994 Maj Björk Voimistelu

1995 Lars P. Holmberg Keskushallitus / Puheenjohtaja

1996 Helge Wikström Käsipallo

1997 Mariella Ramstedt Voimistelu

1998 Henriette Eriksson Voimistelu

1999 Roald von Schoultz Suunnistus

2000 Johan Thorn Jalkapallo

2001 Jack Henriksson Hiihto

2002 Heidi Österman Voimistelu

2003 Lars Nummelin Keskushallitus / Puheenjohtaja

2004 Holger Lindblom Jalkapallo

2005 Ingela Mattsson Suunnistus

2006 Johan Ramstedt Hiihto

2007 Kent Westerholm Hiihto

2008 Linus Hoffman Suunnistus

2009 Anne Eriksson Yleisurheilu

2010 Katja Kallio Jalkapallo

2011 Erik Sumelius Keskushallitus / Jalkapallo

2012 Jessica Ranta-aho Käsipallo

2013 Harri Salo Jalkapallo

2014 Ann-Christine Sundell Hiihto

2015 Jan "Bambu" Eriksson Käsipallo