Palkitsemiset

välkomstskål
Puheenjohtaja Folke Lindström toivottaa kaikki tervetulleiksi
Seuraavat palkitsemiset jaettiin 100-vuotisjuhlien yhteydessä

Kunniapuheenjohtaja:

  • Lars.P.Holmberg
Hedersodförande Lars P. Holmberg

Kunniajäsenet:

  • Alexandersson Gia
  • Björk Maj
  • Malmlund Mårten
  • Westerlund, Bengt
Hedersmedlernmar
vasemmalta: Gia Alexandersson, Maj Björk, Mårten Malmlund, Bengt Westerlund

Hopea- ja kultamerkit sekä pöytäviirit

Pöytäviirit

  • Carlberg Stig-Olof Pöytäviiri (jalkapallo)
  • Engström Berndt Pöytäviiri (suunnistus)
  • Engström Bror Pöytäviiri (yleisurheilu)
  • Lindblom Holger Pöytäviiri (jalkapallo)
  • Mattila Kari Pöytäviiri (käsipallo)
  • Ramstedt Mariella Pöytäviiri (voimistelu)
  • Ramstedt Mikael Pöytäviiri (hiihto)
Bordsstandar

Kultamerkit

  • Blomqvist Bror Kulta (käsipallo)
  • Henriksson Jack Kulta (hiihto)
  • Jakobsson Esko Kulta (käsipallo)
  • Lindblom Sven Kulta (jalkapallo)
  • Lindblom Michael Kulta (käsipallo)
  • Rosenlund Nils Kulta (hiihto)
  • Räbb Rainer Kulta (suunnistus)
  • Söderblom Anne Kulta (suunnistus)
  • Tunturi Harri Kulta fotboll)
  • Westerholm Kent Kulta (hiihto)
  • Westerlund Bengt Kulta (hiihto)
  • Westerlund Ralf Kulta (käsipallo)
  • Winberg Jorma Kulta (jalkapallo)
  • Åberg Ole Kulta (käsipallo)
Guldmärke

Hopea

  • Backlund Jens Hopea (käsipallo)
  • Von Bergmann Andreas Hopea (käsipallo)
  • Biström John Hopea (suunnistus)
  • Enberg Mikael Hopea (hiihto)
  • Enqvist Jan Hopea (jalkapallo)
  • Engström Jarl Hopea (hiihto)
  • Eriksson Anne Hopea (yleisurheilu)
  • Eriksson Jan Hopea (käsipallo)
  • Frankenhauser Mathias Hopea (hiihto)
  • Fröberg Robin Hopea (suunnistus)
  • Granlund Tina Hopea (yleisurheilu)
  • Henriksson, A-C Hopea (suunnistus)
  • Hoffman Linus Hopea (suunnistus)
  • Holmén Pirjo Hopea (hiihto)
  • Jansén Joakim Hopea (käsipallo)
  • Johansson Bo Hopea (hiihto)
  • Juslin Eva Hopea (fri-idrott)
  • Järvinen Jan-Erik Hopea (CST-pj.)
  • Kallio Kati Hopea (jalkapallo)
  • Karlsson Anders Hopea (suunnistus)
  • Kinnunen Antti Hopea (jalkapallo)
  • Kivimäki Tapio Hopea (jalkapallo)
  • Leandersson Jan-Erik Hopea (käsipallo)
  • Lindblom Jörgen Hopea (jalkapallo)
  • Lindholm Maria Hopea (yleisurheilu)
  • Lindroos Jeannette Hopea (hiihto)
  • Lindroos Jenni Hopea (käsipallo)
  • Lindqvist Heikki Hopea (jalkapallo)
  • Lindström Folke Hopea (CST-pj.)
  • Lindström Stefan Hopea (jalkapallo)
  • Lonka Eero-Antti Hopea (suunnistus)
  • Lundqvist Kurt Hopea (yleisurheilu)
  • Mattsson Ingela Hopea (suunnistus)
  • Nordling Kenneth Hopea (jalkapallo)
  • Nordström Egon Hopea (CST-pj.)
  • Nummelin Lars Hopea (CST-pj.)
  • Nyberg Sofia Hopea (voimistelu)
  • Nyberg Stefan Hopea (jalkapallo)
  • Nymalm Sanna Hopea (suunnistus)
  • Nymalm Sören Hopea (suunnistus)
  • Nygrén Kristian Hopea (jalkapallo)
  • Penger Carola Hopea (suunnistus)
  • Ranta-aho Jessica Hopea (käsipallo)
  • Rask Henri Hopea (hiihto)
  • Ridberg Kenneth Hopea (käsipallo)
  • Rosin Bengt-Erik Hopea (hiihto)
  • Salo Harri Hopea (jalkapallo)
  • Sjöholm Birgitta Hopea (yleisurheilu)
  • Storfors Göran Hopea (cst)
  • Strömborg Stefan Hopea (jalkapallo)
  • Sumelius Erik Hopea (jalkapallo)
  • Suominen Linda Hopea (käsipallo)
  • Söderlund Peter Hopea (käsipallo)
  • Vahalahti Kimmo Hopea (jalkapallo)
  • Vedel Erik Hopea (jalkapallo)
  • Virtala Markku Hopea (suunnistus)
  • Westerholm Gundel Hopea (hiihto)
  • Westerlund Niklas Hopea (hiihto)
  • Öhrnberg Mikael Hopea (suunnistus)
  • Österman Heidi Hopea (voimistelu)
Silvermärke

Jalkapallo

(palkinnon jakaa Heikki Grönlund Palloliiton Turun Piiristä)

Suomen Palloliiton kultamerkki Stig-Olof Carlberg

Sjadde

Voimistelu

(Palkinnon jakaa Folke Lindström)

valkakunnallinen merkki: Ansiomitali kultaisella ristillä Henriette Eriksson

Tettan Eriksson

Käsipallo

Palkinnot jakaa Suomen käsipalloliiton puheenjohtaja Jari Henttonen

Hopea (4)

  • Bror Blomqvist
  • Jan Eriksson
  • Kenneth Ridberg,
  • Ole Åberg
Handbollsförbundets silvermärke

Pronssi (14)

  • Yngvar Strömborg
  • Björn Mattsson
  • Tore Strömborg
  • Mårten Malmlund
  • Peter Karlsson
  • Peggy Wallin
  • Jenni Lindroos
  • Ralf Westerlund
  • Esko Jakobsson
  • Joakim Jansen
  • Berth Strömborg
  • Andreas von Bergman
  • Jessica Ranta-aho
  • Linda Suominen

Handbollsförbundets bronsmärke

Yleisurheilu

NÅID Yleisurheilu ry:n toiminnanjohtaja Hilding Wikner

NÅID Yleisurheilun hopealaatta

  • Anne Eriksson
  • Eva Juslin
  • Bertel Karlstedt
  • Rune Lindroos
  • Christer Sundström
  • Sonja Svahnström
  • Ulf Söderman
Pris i Friidrott

Suunnistus

Valtion ansiomerkit yleisurheilussa. FSO:n puheenjohtaja Kaj-Olof Lindgren

Ansioristi:
Susanna Lönnberg ja Anne Söderblom

Ansiomitali:
Ann-Catherine Henriksson, Ingela Mattsson, Yvonn Gunell, Anders Karlsson ja Rainer Räbb.

Finlands Svenska Orienteringsförbund (FSO)
Hopeamitali: 
Sverker Engström

Orienteringens priser


Ohjelmapoimintaa

J-E Enestam
Jan-Erik Enestam pitämässä juhlapuhetta

Gymnastikuppvisning
Ohjelmassa oli koko juhlasalin kattava hieno voimistelunäytös.